Novinky

Aktuální informace nejen z našeho hotelu, ale i Harrachova a jeho okolí.

Po kaskádovém schodišti na Kuksu během vinobraní poteče víno!

Druhá sobota v září vždy patří slavnostem vína a burčáku v romantickém prostředí Hospitalu Kuks. Nejinak tomu bude i letos. Na Kuks se v sobotu 10. září sjede téměř 40 vinařů z vinařské oblasti Čechy, Morava, ale i ze zahraniční provenience, aby představili návštěvníkům nejlepší z vína, které nabízejí. Vinobraní doprovodí pestrý kulturní program, celodenní zábava pro děti a řemeslný jarmark. A protože letos proběhne již 10. ročník vinobraní, poteče opět víno po kaskádovém schodišti jako za hraběte Šporka!

... více informací
Historie létání - výstava ve Vrchlabí

Krkonošské muzeum Správy KRNAP ve Vrchlabí otevřelo výstavu přibližující historii plachtění ve Vrchlabí a okolí od prvopočátků až do dnešních dnů. Výstavu můžete v historickém domku čp. 222 na náměstí Míru navštívit až do 20. listopadu.

... více informací
Tip na výlet - Údolí potoka Zlatnice - areál středověkého zlatého dolu Marie Matky Boží

Malebné údolí, které se připomíná ve 13. století dobýváním zlata i stříbra najdete nedaleko vsi Borovnice, asi 5 km východně od Nové Paky v obci Stupná. V Údolí potoka se nachází kaplička a křížová cesta se 14 zastaveními.

... více informací
Mechová pěšinka na Hromovce ve Špindlerově Mlýnu

Naučná stezka Mechová pěšinka se také nachází na Svatém Petru a měří pouhých 3,8 kilometru. Na této stezce se seznámíte s rostlinami, které se nachází v Krkonoších. Budete je poznávat podle čichu, hledat a zkoumat.

... více informací
Naučná stezka Dědictví doby ledové

Přeshraniční naučná stezka vede nejkrásnějšími místy Krkonoš. Představuje krkonošskou tundru s ukázkami různých jevů a útvarů pocházejících z doby ledové.

... více informací
Trutnovský jarmark

Dne 4. září se koná na Krakonošově náměstí v Trutnově tradiční Trutnovský jarmark. Městskou celodenní slavnost pořádá tradičně město Trutnov a UFFO - SCT.

... více informací
Krakonošovy toulky v Malé Úpě

Tradiční akce u příležitosti otevření Pohádkové stezky.

... více informací
Tip na výlet v Krkonoších! Labská přehrada ve Špindlerově Mlýně

Na okraji města Špindlerův Mlýn nemůžete minout elegantní přehradu na horním toku Labe. Jedná se o první přehradu na řece Labi, která byla vybudovaná jako ochrana před ničivými povodněmi a již od roku 1916 zachytává převážnou část sněhových vod ve střední části Krkonoš.

... více informací
Tip na horký víkend! Letní koupaliště a aquapark Trutnov

Koupaliště poskytuje široké zázemí i řadu atrakcí - restaurace, rychlé občerstvení, vyhřívané bazény, chrliče vody, tobogán, skluzavku, kurt na plážový volejbal, dětský koutek, stoly na stolní tenis, aerobic, půjčovnu sportovních potřeb, trampolíny. Novinkou je FITBOX.

... více informací
Letní hudební podvečer v Harrachově

K pohodě pátečního podvečera zahraje kapela „HUDBA U MĚSTA VÍDNĚ“, která hraje veselé staropražské písníčky.

... více informací
Festival jídel aneb Jak se vaří v Krkonoších

Velmi oblíbenou letní akcí se stal od prvního ročníku špindlerovský kulinářský festival s názvem „Jak se vaří v Krkonoších“.

... více informací
Památník obětem hor v Krkonoších má nový interiér

Za krásného slunečného dne, málokoho z turistů procházejících kolem Památníku obětem hor v sedle mezi Luční a Studniční horou napadne, že toto místo je jedním z nejdrsnějších v celých Krkonoších a zdejší kaplička zde nebyla postavena náhodou. Připomíná tragické osudy mnoha lidí, kteří v horách přišli o život. Památník spravuje Správa KRNAP a po opravě jej dnes opět otevírá s novým interiérem.

... více informací
TIP na výlet! Z Čertovy hory okolo Harrachova

Udělejte si pěší výlet okolo Harrachova - trasa vede nejkrásnějšími partiemi západních Krkonoš s překrásnými výhledy. Na Čertovu horu vás vyveze lanovka, ztracené síly naberete na Dvoračkách a na závěr vás čeká krásná cesta okolo řeky Mumlavy.

... více informací
Borůvková parní sobota na Zubačce

O borůvkové parní sobotě vyjedou na trať zvláštní vlaky na Zubačce a nebudou chybět ani zvláštní vlaky s parní lokomotivou.

... více informací
Štěpánův jarmark - narozeniny rozhledny Štěpánky

Každoroční srpnový Štěpánův jarmark, který se koná při příležitosti narozenin rozhledny 20. Srpna 2016 se letos ponese v duchu 150. výročí Prusko-rakouské války 1866.

... více informací
Svět květin
srpen
19

Tradiční prodejní výstava všeho, po čem srdce zahrádkáře může zatoužit, se již po 39. koná ve škole a na hřišti v Horním Starém Městě (3 km ze středu města směrem na Svobodu nad Úpou).

... více informací
XI. ročník Folklórních ozvěn ve Vrchlabí

Již po jedenácté se na náměstí ve Vrchlabí představí mezinárodní folkórní špička zastoupená čtyřmi soubory s typickými kroji, hudebními nástroji a originálními tanečními choreografiemi.

... více informací
Tip pro děti! Farmapark Muchomůrka v Krkonoších

Farmapark Muchomůrka se nachází v krásném krkonošském prostředí mezi Janskými Lázněmi a Svobodou n. Úpou, s výhledem na Černou horu. Je to místo, kde najdete přírodní herní prvky, hrad z balíků slámy, houpačky, indiánský tenis, kroket, ohniště na opékání buřtů, klády, trávu, stromy, zvířátka atd.

... více informací
Red Bull 400
srpen
13

Závod Red Bull 400, který spočívá ve vyběhnutí na vrchol skokanského můstku, se předloni úspěšně uvedl mezi českými běžci a dobrodruhy.

... více informací
Běh na Dvoračky

Dopoledne se běží ve skiareálu za Modrou Hvězdou dětská varianta závodu (prezentace v 8:45, start závodu v 9:30). Rozlišeno několik kategorií dle věku.

... více informací
Další stránky