Harrachov

POHÁDKOVÉ PUTOVÁNÍ HARRACHOVSKOU KRAJINOU

Harrachovské příšerky

Někdy se i v životě dějí věci, jako je tomu v pohádkách.

Když nastane ten pravý čas, tak se tu objeví, aby vás potěšily, taky trochu postrašily (tedy jen ty zlobivé) nebo aby tu jenom prostě byly.

O kom je řeč? Tak to byste neuhodli. Jsou to „Harrachovské příšerky“.

Co jsou to za stvoření, kde se vzala, jsou hodná nebo zlobivá, můžeme je jen tak vidět nebo jsou v našem světě neviditelná?

Svornosťáček

Není to tak dlouho, co jsme vám psali, že v Harrachově se vyskytly takové malé nezbedné příšerky. A taky si moc dobře pamatujeme, že jsme vám slíbili, až nastane ten správný čas, že vám povíme první příběh. O kom to bude ? No přece o Svornosťáčkovi, to je první příšerka, která se v Harrachově objevila. A aby to bylo celé pěkně zamotané, tak jsme ji potkali v našem Wellness hotelu Svornost v Harrachově.

Je to takové moc hodné stvoření, které má rádo děti, moc rádo si hraje a vymýšlí různé skopičiny. Bydlí někde hluboko v podzemí v hotelu a když všichni spí, tak se objeví a šmejdí po hotelu. Navštíví postupně všechny děti, které tady spí. Je těžké tu naši příšerku spatřit, ale věřte, je tu mezi námi.

A když k nám s rodiči do hotelu přijedete, tak určitě dostanete nějaký pěkný dárek, kde bude i náš Svornosťáček.

Co to bude za dárek? To se musíte nechat překvapit.

Tak určitě přijeďte, nebudete litovat!

A co ty další příšerky?

Čerťák

Tahle příšerka žije přímo na Čertově hoře v Harrachově. Když pojedete lanovkou na Čertovu horu, tak při trošce štěstí na ni můžete narazit. Jednou se objeví tu a podruhé zase tady když se budete pozorně dívat, tak kdoví, možná ho zahlédnete. Jak jsme řekli, je to velký nezbeda. Jednou takhle se mu podařilo tak rozhoupat lanovku, že vůbec nemohla jezdit. A když se k tomu přidá ještě silný vítr, tak nezbývá nic jiného, než se vydat na Čertovu horu pěšky. Ale i to je pěkná a velmi zajímavá vycházka. Tak to někdy s rodiči můžete vyzkoušet.

Mumlaváček

Tenhle nezbeda bydlí přímo pod Mumlavským vodopádem, přesně tam, kde přepadává voda přes kameny a kde jsou ty velké tůňky. Jsou studené a hluboké a musíte dávat velký pozor, abyste tam nespadly.

Mumlaváček je tam jako doma, to je jeho království a dává pozor na každého, kdo navštíví tyhle krásné vodopády v Krkonoších. My si myslíme, že tam čeká i na vás. Tak neváhejte, řekněte rodičům a hurá do Harrachova.

V našem Wellness hotelu Svornost už se těch příšerek nahromadilo opravdu nějak moc. Ale to nejsou zdaleka všechny.

Medovníček

Šli jsme takhle v Harrachově po „Medové stezce“, je to moc krásná procházka a hezký výlet. Medová stezka je asi 5 kilometrů dlouhá a potkáte na ni, když budete mít opravdu štěstí a budete si to moc a moc přát, naši další příšerku. Kdo jiný by to měl být než náš Medovníček.

Nevíme, zda dostal jméno po té stezce nebo stezka byla pojmenována po tom malém nezbedovi, ale v každém případě tu bydlí. Pozoruje všechny, kdo tu kolem projdou, dává pozor, aby nikdo neodhazoval odpadky do lesa, aby se každý choval uctivě k přírodě. Příroda je totiž to nejdražší, co v životě máme. Když se k ní budeme chovat hezky, tak se nám za to mnohokrát odvděčí. Ptáte se jak ? No to je jednoduché. Tak jak se budeme chovat k přírodě, se většinou chováme i k sobě a svým blízkým. Být na sebe hodní, vzájemně se respektovat, chápat a uvědomovat si problémy druhého, nebýt lhostejný ke svému okolí, mít rád své rodiče….. To jsou všechno vlastnosti, které mnohým chybí. Tak řekněte mamce a taťkovi a přijeďte na pár dní o prázdninách k nám do krásných Krkonoš. A my věříme, že budete mít třeba štěstí a tu malou příšerku zahlédnete. A nejenom ji, možná objevíte i další krásy přírody, o kterých jsme tu ani nemluvili.

Sklíčko

Tahle malá příšerka bydlí přímo v harrachovské sklárně. Odtud také dostala své jméno Sklíčko. Proč právě tohle jméno ? V harrachovské sklárně žije tahle příšerka již mnoho a mnoho let. Dává tam pozor na všechny skláře, kteří zde vyrábějí samé krásné věci právě ze skla. Jsou to všelijaké vázy, skleničky, poháry, různé nádoby a nádobky, ozdobné věci a nevím co ještě dalšího.

Tahle malá potvůrka je jejich dobrým skřítkem, ochraňuje je, pomáhá jim vytvářet stále nové a nové věci a sem tam udělá i neplechu. To když panu skláři spadne třeba při práci nějaká ta sklenička , rozbije se váza nebo praskne talířek. To se potom skláři na malého skřítka moc zlobí, ale on jim vše vynahradí zase tím, že příště jim pomůže vyrobit něco moc hezkého. A tak to jde každý den dál a dál. Bez téhle příšerky si již nikdo neumí život ve sklárně představit.

Tak pokud byste chtěli také vidět něco z jeho umění, přijeďte se podívat k nám do Harrachova a navštivte naši sklárnu. No a abyste nemusely, milé děti, moc spěchat, můžete s rodiči přespat v našem hotelu a prohlédnout si i další krásná místa v Harrachově. Ale o tom jsme již psali dříve...

Bobík

Milé děti, tak jako plyne voda v řece, tak rychle nám letí čas. Než se nadějete, už je tady opět pátek a s ním další příběh o našich roztomilých a nezbedných příšerkách.
Která z nich to tentokrát bude ? No přece náš Bobík.
To je opravdu jedno z těch velmi zajímavých stvoření.

Náš Bobík totiž bydlí přímo na harrachovské bobové dráze, jak mi tady v Harrachově říkáme, na „Bobovce“.

Bobová dráha je opravdu velmi zajímavá atrakce. Dá se na ni totiž jezdit po celý rok. Je celkem jedno, zda je léto nebo zima, naše „Bobovka“ je vám stále k dispozici. A ta jízda na ní, to je jářku velký zážitek. Naše příšerka tam šmejdí od shora dolů a zase zpět a dává pozor na všechny děti, aby jezdily opatrně a nepřihodilo se nějaké neštěstí. Sem tam vás přibrzdí, zatáhne za brzdu, aniž o tom víte, a když projedete zatáčku, tak opět přidá plyn, aby byla jízda dost rychlá. Je to prostě takový hlídač, který dává na všechno pozor. A když večer vše skončí, „Bobovka“ se uzavře, tak Bobík ještě nejde spát, ten má právě moc a moc práce. Musí celou dráhu zase pěkně vyčistit, aby se druhý den blýskala jako nová a abychom po ní mohli zase pěkně jezdit. Tak děti neváhejte a přijeďte se samy přesvědčit, že je to všechno pravda.

Horníček

Milé děti,
týden je opět za námi a vy už určitě netrpělivě čekáte, o kom vám povíme nyní. Další harrachovská příšerka je na světě. Kdo jiný by to mohl být, o kom jsme se ještě nezmínili ? Správně, dnes si povíme něco o Horníčkovi. Najít tuhle příšerku je snad nemožné. Hodně lidí se o to snažilo, ale jen někomu se to podaří.

Náš Horníček totiž žije přímo v podzemí.
Asi byste neuhodly přesně kde. Je to v jedné hornické šachtě, kde se již delší dobu nic nedobývá. A tahle šachta se nachází v harrachovském Hornickém muzeu. Tam když zavítáte, tak vás průvodce sveze hluboko pod zem, kde si budete moci prohlédnout místa, odkud dříve těžili horníci různé fluoritové minerály. Je to moc zajímavá prohlídka. A ten náš skřítek tady již po staletí žije. Dříve dával pozor na horníky, aby se jim nic zlého nepřihodilo. Nyní dává pozor na všechny lidi, kteří se jdou na tahle místa podívat. Musíme říci, že má stále mnoho práce. Čas od času se vždy na konci štoly objeví takové malé světýlko a to může být právě naše příšerka.
Jestli se již nyní těšíte, tak si pospěšte, ať nic nezmeškáte.
Tenhle výlet se opravdu vyplatí.

Zoubek

Milé děti,
prázdniny plynou rychle jako voda v řece a opět máme pátek. To je již váš den, kdy se opět setkáváme nad dalším příběhem o našich harrachovských příšerkách. Kdo to bude tentokrát ? Na koho padla řada ? Někteří z vás to asi už tuší. Naše poslední známá příšerka, protože se ještě určitě nějaké mohou v budoucnosti objevit, se jmenuje Zoubek. Kdopak to je ten náš Zoubek ? Když jsem se jednoho dne takhle k večeru procházel podél vlakové trati z Tanvaldu do Harrachova, tak jsem si všimnul, že tahle kolej je něčím zvláštní.

Není to jen tak obyčejná kolej, ona má totiž takové zuby, aby náš vláček mohl dobře zvládnout ten veliký kopec, který musí vyjet, aby se dostal k nám do Harrachova. A trať, po které náš vláček jezdí ,se jmenuje „ Zubatka“. A když ten náš vláček jede krajinou a všechny jeho vagóny jsou moc plné dětí a jejich rodičů, tak mu sem tam pomáhá ten náš malý nezbeda. Málokdo ho zahlédne, ale jeho kouzelná síla pomůže našemu vláčku, aby vždy bezpečně dorazil do cíle. A že to je někdy moc náročné, tak to mi tedy věřte, že ano.

Projížďka naším vláčkem je opravdu moc pěkná a určitě se vám bude líbit. Vláček ale jezdí pouze tady u nás v Harrachově, takže nezbývá nic jiného, než navštívit tohle úžasné místo a vyzkoušet naši „Zubatku“. Určitě přijeďte a nebudete litovat.

Putování s příšerkami po Harrachově a okolí

Pravidla hry:
Sbírej samolepky s příšerkami na daných místech a vyhraj!
Hra je určena pro děti a jejich doprovod.
Odměnou za nalepené samolepky budou dárečky od „Harrachovských příšerek.“

Výhra:
Za 3 samolepky vyhráváte omalovánky nebo pexeso od Harrachovských příšerek.
Za 7 samolepek vyhráváte placku od Harrachovských příšerek, omalovánky a pexeso.
Výhru si vyzvednete na recepci Wellness hotelu Svornost.

Hodně štěstí přejí „Harrachovské příšerky“.
(Při každém tvém dalším ubytování v hotelu, obdržíš další placku naší „Harrachovcké příšerky“)

Zimní harrachovské příšerky

Milé děti,
čas běží jako voda v harrachovské říčce Mumlavě. Jistě si vzpomínáte na naše harrachovské příšerky, které vás provázely po celý letošní rok. Měly jste možnost sledovat jejich zajímavé příběhy a byly jste s nimi, když skotačily, dělaly lumpárničky a vymýšlely různá překvapení.

Doufáme, že jste měly naše příšerky rády, ať už jsme mluvili o Svornosťáčkovi, Čerťákovi, Mumlaváčkovi, Medovníčkovi nebo o neposedném Sklíčku či Bobíkovi i o Horníčkovi a Zoubkovi.

Tihle neposedové však neumí lyžovat a tak potřebovali další kamarády, kteří by je v zimě uměli nahradit. A světe div se, narodili se nám další tentokrát zimní harrachovské příšerky. A jak se jmenují ? Jedna z příšerek je Lyžníček a druhá Snížek. Tihle kamarádi patří k Harrachovu stejně dobře jako jejich letní přátelé. Obě příšerky bydlí na našem Wellness hotelu Svornost v Harrachově podobně jako náš dobrý známý Svornosťáček. A protože se na hotel přistěhovaly až nyní těsně před zimou, musí se ještě pořádně rozkoukat, aby mohly dělat skopičiny a bavit vás.

MENU

Rezervujte si pobyt

ON-LINE
RESERVIERUNG

ANREISE:
ABREISE:
ERWACHSENE:
KINDER (UNTER 15 JAHRE):
PROMOKODE:

DIE GÜNSTIGSTEN ZIMMERPREISE!

DIE GÜNSTIGSTEN ZIMMERPREISE!

FLEXIBLE BUCHUNGSBEDINGUNGEN

FLEXIBLE BUCHUNGSBEDINGUNGEN

ON-LINE
REZERVACE

DATUM PŘÍJEZDU:
DATUM ODJEZDU:
POČET DOSPĚLÝCH:
DĚTI (DO 15 LET):
PROMO KÓD:

NEJVÝHODNĚJŠÍ CENY POKOJŮ!

NEJVÝHODNĚJŠÍ CENY POKOJŮ!

fLEXIBILNÍ PODMÍNKY REZERVACÍ!

fLEXIBILNÍ PODMÍNKY REZERVACÍ!