Menhirová stezka

Menhirová stezka

05.08.2015

  • Místo konání: Harrachov

Dnes často lidé přemýšlejí o jejich významu, je to jednoduché, jsou to energetické zářiče pracující s kosmickou energií, kterou frekvenčně transformují a vyzařují, účinky do okolí jsou harmonizační. Užitečné je v jejich blízkosti se zklidnit, uvolnit se nebo i meditovat.

START: Autobusové nádraží
CÍL: Janova skála
DÉLKA: 4,4 km
PŘEVÝŠENÍ: 355 m
OBTÍŽNOST: Střední
KOČÁRKY: ANO
VYUŽITÍ HARRABUSU: NE

Meditací se rozumí různé praktiky prohlubování soustředění. Není však pouze součástí východních náboženství a filosofických směrů. Pojem meditace v sobě obsahuje činnosti spojené s úsilím zklidnění mysli, vrcholně až dosažení změněného stavu vědomí. Cílem meditace je pak zejména kultivace mysli, dosažení stavu klidu mysli a tím patří mezi postupy využívané v přírodní medicíně a v alternativní komple-mentární (celostní) medicíně.
Novodobí stavitelé se inspirovali dědictvím dávných mistrů a navazují na tradici harrachovského lázeňství a využitím přirozeného působení vhodných kmenů doplňují blahodárné působení vody a ovzduší v našem nádherném údolí. Kameny samy o sobě jsou krásně dekorativní, mají i funkci mechanické zábrany a správné kameny na vhodném místě tvoří energetické zářiče různého naladění. Vyzařují jemnou čistou energii, která jejich okolí harmonizuje. Vznikla tak v různých místech Harrachova a jeho bezprostředním okolí síť menhirů, tvořící energetická, tzv. silová místa a doplňující přírodní silová místa. Všechna místa je časově i fyzicky obtížné najednou obejít. A v daném případě nejde o to, abychom tak učinili v co nejkratším čase. Naopak. Sami uvidíte, že nejprve stačí na vybraném místě chvíli postát a načerpat atmosféru, energii, kdo umí, naladit se. K vašemu naladění často přispěje, když kámen pozdravíte, pohladíte. Následuje překvapivá změna. Podaří-li se vám mysl zklidnit, uvolnit se, vymazat myšlenky, odpoutat se od všedního spěchu, poznáte léčivou sílu živého kamene. A neubráníte se tomu, poznat další menhiry zítra, v tomto týdnu, při opakované návštěvě. Takto silových míst je v Harrachově a okolí mnoho. Naše doporučení volby postupu je pořadí kamenů, které je možno obejít procházkou a zároveň má určitou logiku vývoje frekvencí. Umožňuje seřadit návštěvy menhirů do stezky, není však podmínkou.

Naše doporučení procházky menhirovou stezkou je následující:

1/ Začít na autobusovém nádraží – v levém horním rohu na travnaté ploše je sestava 13 kamenů. Je to takové vstupní energetické místo Harrachova.

2/ Informační středisko KRNAP – nachází se cca 100 m pod autobusovým nádražím vpravo při páteřní komunikaci do centra. Před ním stojí jeden „malý milý a silný“ menhir.

3/ Restaurace Roubenka – je pouze přes silnici. Podél ní vede komunikace k středním harrachovským můstkům a u ní prakticky na úrovni Roubenky po obou stranách komunikace se nacházejí dvě sestavy. Od ní vpravo je další sestava pětice kamenů a na konci parkoviště vlevo jeden sestavu uzavírá.

4/  Vedle hotelu Skicentrum – naproti přes dojezd můstku, na konci hotelu poblíž přechodového oblouku můstků stojí jeden samostatný, ale krásný menhir.

5/ Před hotelem Skicentrum – před vstupem do hotelu na vás čeká léčebně harmonizační kamenný kruh jemné i výrazné síly. Jeho zajímavostí je, že každý kámen má jinou frekvenci, která ladí a rezonuje s frekvencí určitého lidského orgánu.

6/ Přes dojezd velkých můstků za stanici malé lanovky – po železném schodišti vyjdeme na a přes střechu Skicentra a dále po silnici a přes dojezd můstků. Za trasou lanovky, nad zatáčkou silnice, mezi čtyřmi břízami na vás čeká pan Menhir.

7/ Po silnici sejdeme k dolní stanici lanovky Delta – sestava tří kamenů stojí před letní pokladnou, jeden na terase před restaurací (před výlohou), jeden vedle zimní kasy.

8/ Lanovkou na vrchol Čertovy hory IX. Janova skála - sám vrchol Čertovy hory je silové místo a u cesty kolem vrcholu je 11 menhirů. Zajímavostí je, že cesta má při pohledu z výšky tvar živého srdce.

9. Janova skála – přírodní silové místo asi 1 km po hřebeni od Čertovy hory.

Tím se uzavírá procházka nebo stezka kolem menhirů, ale jsou další silová místa v Harrachově– menhiry u koupaliště, u fotbalového hřiště, u hotelu Fit-Fun, kamenné plato nad Mumlavským vodopádem a další.

 

zpět