Novinky

Aktuální informace nejen z našeho hotelu, ale i Harrachova a jeho okolí.

Křížlické podletí

V rámci 1. ročníku krkonošského minifestivalu uzavřou letošní cyklus vystoupením od 14:00 divadlo Vlastík s hrou Polojasno...

... více informací
Víkendový tip na výlet v Krkonoších! Výlet z Rokytnice nad Jizerou k prameni Labe přes Kotelní jámy

Pěší výlet pro celou rodinu přes Dvoračky, kolem Pančavských vodopádů k prameni Labe.

... více informací
Rozhledna Žalý v Krkonoších

Jediná kamenná rozhledna v Krkonoších je opět otevřena ve standardním letním provozu. Z rozhledny, která je přístupná za příznivého počasí, je krásný kruhový rozhled nejen na Krkonoše, ale i do širokého okolí. Přijďte pobejt! Čeká na vás atmosféra hor, dřeva a kachlových kamen.

... více informací
Tip na podzimní výlet! Vavřincův důl s vodopády v Krkonoších

Vavřincův potok nad soutokem s Tippltovým potokem protéká divokou soutěskou s řadou vodopádů. Důl spadá se svahů spojeného masivu Černé a Světlé hory pod Černohorským rašeliništěm a ústí do Úpy na spodním konci obce Velká Úpa.

... více informací

Krakonošova snídaně je významný turistický bod krkonošských hor. Odpočinkové místo leží v údolí řeky Mumlavy mezi Lysou horou a Voseckou boudou. V letní sezoně zde funguje informační srub správy KRNAP.

... více informací
Tip na výlet v Krkonoších! Zámek ve Vrchlabí

Renesanční zámek Vrchlabí je hlavní dominantou města. Původně obklopoval stavbu dvanáct metrů široký vodní příkop, přes který se do zámku vstupovalo třemi mosty. Dnes je zámek sídlem městského úřadu a Správy Krkonošského národního parku, navštívit ovšem můžete rozsáhlý přírodně krajinářský park.

... více informací
Po kaskádovém schodišti na Kuksu během vinobraní poteče víno!

Druhá sobota v září vždy patří slavnostem vína a burčáku v romantickém prostředí Hospitalu Kuks. Nejinak tomu bude i letos. Na Kuks se v sobotu 10. září sjede téměř 40 vinařů z vinařské oblasti Čechy, Morava, ale i ze zahraniční provenience, aby představili návštěvníkům nejlepší z vína, které nabízejí. Vinobraní doprovodí pestrý kulturní program, celodenní zábava pro děti a řemeslný jarmark. A protože letos proběhne již 10. ročník vinobraní, poteče opět víno po kaskádovém schodišti jako za hraběte Šporka!

... více informací
Historie létání - výstava ve Vrchlabí

Krkonošské muzeum Správy KRNAP ve Vrchlabí otevřelo výstavu přibližující historii plachtění ve Vrchlabí a okolí od prvopočátků až do dnešních dnů. Výstavu můžete v historickém domku čp. 222 na náměstí Míru navštívit až do 20. listopadu.

... více informací
Tip na výlet - Údolí potoka Zlatnice - areál středověkého zlatého dolu Marie Matky Boží

Malebné údolí, které se připomíná ve 13. století dobýváním zlata i stříbra najdete nedaleko vsi Borovnice, asi 5 km východně od Nové Paky v obci Stupná. V Údolí potoka se nachází kaplička a křížová cesta se 14 zastaveními.

... více informací
Mechová pěšinka na Hromovce ve Špindlerově Mlýnu

Naučná stezka Mechová pěšinka se také nachází na Svatém Petru a měří pouhých 3,8 kilometru. Na této stezce se seznámíte s rostlinami, které se nachází v Krkonoších. Budete je poznávat podle čichu, hledat a zkoumat.

... více informací
Naučná stezka Dědictví doby ledové

Přeshraniční naučná stezka vede nejkrásnějšími místy Krkonoš. Představuje krkonošskou tundru s ukázkami různých jevů a útvarů pocházejících z doby ledové.

... více informací
Trutnovský jarmark

Dne 4. září se koná na Krakonošově náměstí v Trutnově tradiční Trutnovský jarmark. Městskou celodenní slavnost pořádá tradičně město Trutnov a UFFO - SCT.

... více informací
Krakonošovy toulky v Malé Úpě

Tradiční akce u příležitosti otevření Pohádkové stezky.

... více informací
Tip na výlet v Krkonoších! Labská přehrada ve Špindlerově Mlýně

Na okraji města Špindlerův Mlýn nemůžete minout elegantní přehradu na horním toku Labe. Jedná se o první přehradu na řece Labi, která byla vybudovaná jako ochrana před ničivými povodněmi a již od roku 1916 zachytává převážnou část sněhových vod ve střední části Krkonoš.

... více informací
Tip na horký víkend! Letní koupaliště a aquapark Trutnov

Koupaliště poskytuje široké zázemí i řadu atrakcí - restaurace, rychlé občerstvení, vyhřívané bazény, chrliče vody, tobogán, skluzavku, kurt na plážový volejbal, dětský koutek, stoly na stolní tenis, aerobic, půjčovnu sportovních potřeb, trampolíny. Novinkou je FITBOX.

... více informací
Letní hudební podvečer v Harrachově

K pohodě pátečního podvečera zahraje kapela „HUDBA U MĚSTA VÍDNĚ“, která hraje veselé staropražské písníčky.

... více informací
Festival jídel aneb Jak se vaří v Krkonoších

Velmi oblíbenou letní akcí se stal od prvního ročníku špindlerovský kulinářský festival s názvem „Jak se vaří v Krkonoších“.

... více informací
Památník obětem hor v Krkonoších má nový interiér

Za krásného slunečného dne, málokoho z turistů procházejících kolem Památníku obětem hor v sedle mezi Luční a Studniční horou napadne, že toto místo je jedním z nejdrsnějších v celých Krkonoších a zdejší kaplička zde nebyla postavena náhodou. Připomíná tragické osudy mnoha lidí, kteří v horách přišli o život. Památník spravuje Správa KRNAP a po opravě jej dnes opět otevírá s novým interiérem.

... více informací
TIP na výlet! Z Čertovy hory okolo Harrachova

Udělejte si pěší výlet okolo Harrachova - trasa vede nejkrásnějšími partiemi západních Krkonoš s překrásnými výhledy. Na Čertovu horu vás vyveze lanovka, ztracené síly naberete na Dvoračkách a na závěr vás čeká krásná cesta okolo řeky Mumlavy.

... více informací
Borůvková parní sobota na Zubačce

O borůvkové parní sobotě vyjedou na trať zvláštní vlaky na Zubačce a nebudou chybět ani zvláštní vlaky s parní lokomotivou.

... více informací
Další stránky