Novinky

Aktuální informace nejen z našeho hotelu, ale i Harrachova a jeho okolí.

Tip na léto! Adrenalin centrum Yellow Point Špindlerův Mlýn

Společnost Yellow Point nabízí řádnou dávku adrenalinu, ale i zábavy v Adventura parku - areálu s několika opravdu vychytanými atrakcemi. V horách v létě, kromě cyklistiky v terénu, můžete vyzkoušet denní i noční dobrodružné sporty.

... více informací
Parádní výlet pro celou rodinu - Údolím Bílého Labe v Krkonoších

Turistická cesta Údolím Bílého Labe byla zprovozněna již v roce 1891. Ze Špindlerova Mlýna se jedná o příjemnou a nenáročnou trasu, která je vhodná i pro rodiny s dětmi a vozíčkáře, kteří zde ocení hladký asfaltový povrch. Okolí je navíc plné přírodních krás a cestou vás čeká řada pěkných výhledů.

... více informací
Tip na výlet - Muzeum Podzemí Černý Důl - historie dolování v Krkonoších

Stálá expozice podzemí Krkonoš se nachází v suterénu budovy Úřadu městyse Černý Důl. Návštěvníci se seznámí s historií dolování v Krkonoších, jsou zde fotografie a exponáty z lokality Berghaus v Černém Dole, z lokality historického důlního díla Kovárna v Obřím Dole a nechybí fotografie z jeskyní.

... více informací
Svatoanenské dřevosochání - Harrachov

Svatoanenské dřevosochání proběhne v termínu 20. – 23. července a budou při něm v areálu pensionu Bílá Voda vznikat za mocného řevu motorových pil, dlát a rukou šikovných dřevosochařů pravá umělecká díla ze dřeva.

... více informací
Tip na výlet! Historický důl Kovárna v Obřím dole - Krkonoše

V nitru Sněžky, nejvyšší hory České republiky, se po staletí těžily měděné a arzénové rudy. Vstup do historického dolu se nachází poblíž bývalé boudy Kovárna v Obřím dole v nadmořské výšce více než 1 000 m.

... více informací
Tip na výlet! Albeřické lomy - nejrozsáhlejší území krasových jevů v Krkonoších

Na severním okraji obce Albeřice, která se nachází u Pece pod Sněžkou, naleznete území devíti bývalých vápencových lomů, které jsou nejrozsáhlejším krasovým územím v Krkonoších.

... více informací
Dračí lodě na Dolcích u Trutnova

Originální závod o putovní pohár města Trutnova přináší atraktivní podívanou plnou sportovních zážitků nejenom pro fanoušky závodících týmů.

... více informací
Tip na výlet! Naučná stezka Prameny Labe - poznejte zajímavosti Krkonoš

Naučná stezka Prameny Labe měří 18 km a na svých zastaveních seznamuje s přírodními zajímavostmi této části Krkonoš. Při procházce uvidíte spourtu přírodních zajímavostí, mezi něž patří například Pančavský vodopád, který je nejvyšší v České republice.

... více informací
Slavnostní prohlášení železniční stanice Martinice kulturní památkou

Spolek železniční historie Martinice v Krkonoších docílil po téměř čtyřletém úsilí pravomocného prohlášení komplexu železniční stanice Martinice v Krkonoších kulturní památkou. Stanice je unikátní dochovaným nádražním komplexem na živé trati s plně funkčním mechanickým zabezpečením železniční cesty.

... více informací
Harrachovy kameny v Krkonoších

Harrachovy kameny (1421 m. n. m.) se nacházejí mezi masivem Kotle a Vrbatovým návrším. Největší zajímavostí vrcholu je, že se jedná o 10. nejvyšší místo v Krkonoších. Z vrcholové partie, která je tvořena žulovými skalami se nabízí překrásné panoramatické výhledy.

... více informací
V Jilemnici prožijete Krakonošovy letní podvečery

Tradiční Krakonošovy letní podvečery, tedy letní festival regionální kultury a tradice začíná již 13. července na Masarykově náměstí v Jilemnici, a potrvá až do soboty 16. července.

... více informací
Festival Africa Live 2016 v Zoo Dvůr Králové nad Labem

Přijeďte ve dnech 23. až 31. července do ZOO Dvůr Králové a zažijte festival Africa Live plný hudebních a tanečních vystoupení, poutavého vyprávění, afrických specialit, afrického umění a nostalgického promítání v letním kině.

... více informací
Krakonošovy letní podvečery v Jilemnici

Tradiční regionální přehlídka řemeslných a kulturních tradic spojená s bohatým doprovodným programem pod dohledem samotného pána hor Krakonoše.

... více informací
Pohádkový den se špindlerovským Mlynářem

Pohádkový den se špindlerovským Mlynářem za historií Špindlerova Mlýna.

... více informací
Kolo pro život – Vrchlabí

Veřejný závod horských kol pro různé věkové kategorie na různých tratích, 6. ročník v Krkonoších.

... více informací
Letní novinky v Krkonoších – tipy na výlety na kolech, pěšky i s dětmi

Chystáte se v létě do Krkonoš? Chcete si užít pohodovou rodinnou dovolenou, svézt se kabinovými nebo sedačkovými lanovkami na vrcholky hor a vydat se na hřebenové túry nebo na výlety s kočárkem? Pár tipů pro nezapomenutelnou krkonošskou dovolenou vám nyní nabízí portál Hory-Krkonoše.cz

... více informací
Den lidových řemesel v Žacléři

Datum 5. července již tradičně patří v Žacléři Dni lidových řemesel. Rýchorské náměstí ožije tradičními řemesly.

... více informací
Bobová dráha HappyWorld Harrachov

Bobová dráha v Harrachově je cca 1.000 metrů dlouhá, při 38 m převýšení, průměrném sklonu 6 % a maximálním sklonu 12 %. Má 17 zatáček a dvě atraktivní nadzemní křížení.

... více informací
Vrchlabské hudební léto 2016

Nedělní koncerty vážné hudby v klášterním kostele sv. Augustina se konají po celé léto.

... více informací
Oslava výročí 450 let obce Malá Úpa

Velká oslava 450 let od založení obce Malá Úpa. Celodenní akce plná jarmareční zábavy, hudby, programu pro děti a ukázek z historie.

... více informací
Další stránky