Novinky

Aktuální informace nejen z našeho hotelu, ale i Harrachova a jeho okolí.

100 Otokara Štětky ve Vrchlabí

Beseda z cyklu Posezení s pamětníky v Krkonošském muzeu ve Vrchlabí.

... více informací
Zajímavá technická památka v Krkonoších. Dvoupatrový železniční most v Bernarticích u Trutnova.

Působivý dvoupatrový železniční viadukt, postavený na konci 19. století v Bernarticích nedaleko Trutnova, je významnou technickou památkou. Klene se přes údolí říčky Ličné ve výšce 24 metrů.

... více informací
Tip na podzimní výlet v Krkonoších. Šmídova vyhlídka nad Strmou strání ve Špindlerově Mlýně

Nad Strmou strání nedaleko Medvědína se nachází Šmídova vyhlídka, která poskytuje široký rozhled k Vysokému kolu, do Sedmidolí, ke Špindlerově boudě, na Malý Šišák, Stříbrný hřbet, Stoh, Luční horu a Sněžku.

... více informací
Týden duchů v Zoo Dvůr Králové

V termínu od 24. října do 1. listopadu se koná v Zoo Dvůr Králové tradiční Týden duchů. Zoo bude vyzdobena dýněmi, které se večer rozsvěcí a zpříjemňují tak podzimní atmosféru.

... více informací
Tip na podzimní výlet v Krkonoších!  Bobová dráha HappyWorld Harrachov

Bobová dráha v Harrachově je spolu s dopravním zařízením cca 1.000 metrů dlouhá, při 38 m převýšení, průměrném sklonu 6 % a maximálním sklonu 12 %. Má 17 zatáček a dvě atraktivní nadzemní křížení.

... více informací
Loose Session 2016 - Vítkovice v Krkonoších

O víkendu 21. a 22.10.2016 proběhne v prostorách snowparku Freestyle Area ve Vítkovicích v Krkonoších svým formátem netradiční bike akce s názvem Loosse Session 2016. Pozvaní profesionální jezdci a jejich triky, speciální slopestyle trať či večerní afterpárty jsou rozhodně důvodem, proč do Vítkovic o víkendu dorazit.

... více informací
Mistrovství Světa v Čamburíně

Čamburína, jednoduchá hra ukrytá ve stolech hospůdky Na Perlíčku - Prdek, se hraje snad už sto let. Bylo by tedy divné, kdyby zde neexistovalo soutěžní klání, kde je možné si porovnat síly. Hra je to jednoduchá a naučit se ji lze za pár minut, přijeďte se tedy podívat nebo si i zahrát.

... více informací
Tip na výlet v Podkrkonoší - Galerie českého vína Kuks

Prodejní expozice vín českého vinařského regionu. Ucelená kolekce produkce českých vinařů, svým rozsahem ojedinělá a největší v naší republice.

... více informací
GENTLEMEN SINGERS
říjen
19

V Česku jediné mužské vokální okteto. V České republice ho ale zase tak často neuslyšíme, působí od Spojených států amerických až po Koreu a Japonsko, navštívilo již 22 zemí čtyř kontinentů.

... více informací
Využijte Czech Skipass 2016/2017

Společný Czech Skipass umožní lyžovat ve 23 českých skiareálech a v nich využívat 190 kilometrů sjezdovek, 34 lanovek a 141 vleků.

... více informací
RUBENCZAL 2016
říjen
15

Již 6. ročník horského závodu RUBENCZAL. Start i cíl je jako vždy na Portáškách (150 m n. m.).

... více informací
Pivovar Trautenberk v Malé Úpě

Pivovar Trautenberk najdete v podzemí Tippeltovy boudy, známější jako hotel Družba, který právě prochází velkou rekonstrukcí. Pivovar vznikl společným přispěním majitelů maloupských bud a lyžařského areálu.

... více informací
Netradiční muzeum s tradičními řemesly v Trutnově

Strávit zde můžete jednu hodinu nebo i celý den. Vyzkoušejte si tkaní předení, zpracování lnu a vlny, výrobu keramiky, mýdel, papíru svící, malbu na textil a sklo ve výtvarné dílně.

... více informací
Skiareál Rokytnice nad Jizerou zahájil předprodej skipasů

Páté největší středisko v České republice dnes otevírá své pomyslné pokladny a to bez front. Skiareál Rokytnice nad Jizerou zahajuje online prodej sezonních skipasů na sezónu 2016/2017 v pondělí 10. 10. v 10 hodin a 10 minut. 18 km sjezdovek na ploše 80 ha – 2 čtyřsedačkové lanovky a 10 vleků – přepravní kapacita téměř 10 tisíc osob/hod. – zasněžovací technologie jako na OH v Soči – to vše mohou lyžaři očekávat v Rokytnici. Nově také budou jezdit skibusy z Prahy přímo do Rokytnice.

... více informací
Tip na výlet! Lesní hrádek Aichelburg v Horním Maršově

Lesní hrádek Aichelburg postavil lesní personál panství Maršov jako památník Bertholda hraběte Aichelburga, který se zapsal jako dobrý hospodář a mecenáš východních Krkonoš.

... více informací
Trutnovský podzim
říjen
07

36. ročník mezinárodního hudebního festivalu opět přináší řadu koncertů, které přispějí v této rozjitřené době k vytvoření pozitivní atmosféry, kterou všichni potřebujeme možná víc, než se na první pohled zdá.

... více informací
Krakonošův divadelní podzim

47. Národní přehlídka venkovských divadelních souborů Krakonošův Divadelní podzim.

... více informací
Zahradní slavnost
říjen
07

Přijďte si užít slavnostní otevření první certifikované přírodní zahrady v Krkonoších!

... více informací
THE TAP TAP – výstava černého humoru

Hlavním účelem výstavy je upozornit na význam černého humoru jako důležité schopnosti komunikovat o vážných věcech s nadhledem.

... více informací
Svatomichaelská pouť v Rokytnici nad Jizerou

Pouť v Rokytnici zve na obří kolotoč! V rámci tradiční Svatomichaelské pouti v Rokytnici nad Jizerou bude 1. a 2. října uvedena do provozu lanová dráha na Lysou horu!

... více informací
Další stránky