V Krkonoších se otevře Herní krajina Pecka

V Krkonoších se otevře Herní krajina Pecka

18.07.2018

  • Místo konání: Janské Lázně

Herní krajina Pecka je unikátem, který v Česku nemá obdoby. Na rozdíl od unifikovaných dětských hřišť, má tady každý objekt svou originální podobu, kterou mu dal tým tvořený architektkou a sochařem. Charakter vybraných prvků přímo vybízí k účasti rodičů na hře se svými ratolestmi.

Například 15 metrů dlouhá dřevěná socha rysa nabízí průlez chřtánem a 9 metrů vysoké paroží jelena zase slouží jako vyhlídka se závěrečným sjezdem tobogánem. Naučná stezka v pětimetrové výšce pod korunami stromů provede návštěvníky několika hnízdy. Mezi stromy bude možné si pohrát mezi obřími mravenci. Jako prolézačka bude sloužit také 9 metrů dlouhá zmije, nebo obří vřetenovka.

Herní krajina je složena ze tří celků: vodního světa, světa v korunách stromů a luční části. Jedna část vznikla na louce, druhá v lese a třetí na rozhraní lesa a louky. Pojícím motivem celé krajiny je dřevěná kulička Pecka, kterou mohou děti využít v hned několika herních prvcích Pecky. Nejvíce jí bude zapotřebí ve Vodním světě. Tam, v instalaci velkého mloka, který je tvořen soustavou dřevěných klauzů (malých nádrží), si děti vyzkouší motoriku i logiku. Prvních 5 tisíc návštěvníků dostane dřevěnou kuličku zdarma. Následně bude možné si ji zakoupit. První kuličky se začnou rozdávat už v sobotu 21. července, kdy se Herní krajina Pecka otevře.

Na slavnostní otevření je připraven bohatý program, který začne v 10 hodin dopoledne. Pro děti tu budou dílničky, malování na obličej, poznávání zvířat a další vědomostní hry ve spolupráci s KRNAPem. Slavnostní otevření s přestřižením pásky je plánováno na 13. hodinu. Následovat bude komentovaná prohlídka Pecky s autory projektu Terezou Kučerovou a Matějem Hájkem. V 15 hodin začne koncert kapely Happyjak2grepy.

K herní krajině Pecka je možné se dostat z Velké Úpy sedačkovou lanovkou Portášky, nebo pěšky po Stezce horských nosičů. Mezi Pecí pod Sněžkou a Velkou Úpou bude v provozu po dobu prázdnin výletní vláček. Pro cestu zpátky dolů můžete zvolit také sjezd na horské koloběžce. Půjčovna koloběžek SkiResort Live se na Portáškách otevře rovněž 21. července. Zde si bude možné vybrat ze 3 tras různých obtížností. Připravené jsou kvalitní horské koloběžky s kotoučovými brzdami. Půjčovna na Portáškách zůstane otevřená denně až do konce prázdnin. Lanovka Portášky bude v provozu od 9 do 18:30 hodin.

 

zpět