Tipy, kde si užít pořádnou jízdu na saních

Tipy, kde si užít pořádnou jízdu na saních

22.01.2021

  • Místo konání: Špindlerův Mlýn

Sáňkařská dráha ve Špindlu se otevírá

Jízda na nejdelší osvětlené sáňkařské dráze v ČR, to je nezapomenutelný zážitek na sněhu. A ve Špindlerově Mlýně je ho již tolik, že lze 16. a 17. ledna 2021 dráhu otevřít. Při jejím zdolávání si užijete bezmála 3 kilometry jízdy na saních s převýšením až 400 metrů.

Otevřená bude v sobotu a v neděli od 10:00 do 17:00 hodin a dále pak pravděpodobně vždy od čtvrtku do neděle. Přímo na náměstí ve Špindlerově Mlýně si u stanoviště autobusů sáňkařské dráhy (vedle pošty) zakoupíte jízdenku. Autobusy na start vyráží každou celou hodinu. Vzhledem ke koronavirovým opatřením bude kapacita autobusu omezena pouze na sedící a každý v autobusu bude muset mít roušku. Dále pak pořadatelé žádají všechny sáňkaře, aby se na stanovištích neshlukovali a trpělivě počkali jak na nástup do autobusu v centru, tak na vydání saní na startu.

Černohorská sáňkařská cesta se zatím neupravuje

Na saních či bobech se projedete také po téměř stejně dlouhé Černohorské sáňkařské cestě v Jánských Lázních, kde se jezdilo na saních před více než sto lety. Dráha zatím není oficiálně upravená, ale milovníci sáňkování sem se saněmi mohou přijít, jak o tom informuje SkiResort Černá Hora – Pec na svém Facebooku. V provozu je kabinková lanovka Černohorský Express a jezdí dle jízdního řádu denně od 8:30 do 16:00 hodin.

Při jízdě na saních však mějte na paměti, že dráha je volně přístupná pro každého – i pro pěší. V resortu se upravují běžkařské okruhy (aktuálně 13 km běžkařských tras) a funguje i on-line půjčovna skialpinistických setů, běžeckého vybavení a saní přímo v Jánských Lázních. Předem je nutné zaplatit výpůjčku v e-shopu na skiresortcard.cz v sekci Zážitky. Následně s půjčovnou SkiResort Live telefonicky (733 737 840) nebo emailem (obchodlive@skiresort.cz) doladit parametry i čas a termín výpůjčky.

 

zpět