Stezka korunami stromů v Krkonoších je opět otevřena

Stezka korunami stromů v Krkonoších je opět otevřena

16.04.2021

  • Místo konání: Janské Lázně

Stezka korunami stromů vznikla na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Vyhlídková věž, která nabízí rozhledy do okolního stromoví i na Janské Lázně, je vysoká 45 metrů, vodorovná část stezky se nachází ve výšce 24 metrů. Po trase mezi korunami stromů ujdete 1 511 metrů, dolů se lze dostat tobogánem.

Návštěvníci se mohou letos těšit na vpravdě adrenalinový zážitek, pokud netrpí fóbií z výšek. Přímo do podlahy horizontálního chodníku byla nainstalována pružná síť, na které si je možné mezi vrcholky stromů bezpečně zaskákat. Síť se rozkládá na ploše 21m2 a unese až 500 kg na metr čtvereční.

Dalším bonusem pro návštěvníky stezky bude nová nabídka specialit místní restaurace. Ta bude stejně jako stálé menu připravována z čerstvých surovin, které jsou z více než 80 % od lokálních dodavatelů v regionu.

Od kořenů po vrcholky stromů

Návštěvníci se na trase Stezky vydají od kořenů, přes visutý chodník a unikátní podzemní jeskyni až ke korunám stromů na vrcholu vyhlídkové věže. Na rozdíl od běžného výletu do lesa jim Stezka korunami stromů Krkonoše ukáže les z jiné perspektivy a jedinečná podzemní expozice nabídne možnost prostudovat mikrosvět půdy. Z vrcholu Stezky je možné si vychutnat výhledy do korun stromů smíšeného krkonošského lesa i do krajiny kolem.

Cesta dolů pak může být výrazně urychlena jízdou v tobogánu, jehož tubus o průměru jeden metr je dlouhý 80 metrů. Původně byl tobogán určen dětem, ale hojně jej využívají všichni návštěvníci, včetně seniorů. Zatím nejstaršímu jezdci na tobogánu bylo úctyhodných 85 let. Za pěkného počasí lze dosáhnout v tobogánu rychlosti až 30 km/h, za špatného počasí tobogánem sjet možné není. Rychlost, které by bylo možné dosáhnout (s podpoou napršené vody), by mohla totiž dosáhnout až 80 km/h. V dubnu a květnu bude otevřena od 9:30 do 18:00 hodin, vstupné stojí 280 Kč.

 

zpět