Skiresort ČERNÁ HORA – PEC hlásí, že kabinka i půjčovna koloběžek je v provozu denně

Skiresort ČERNÁ HORA – PEC hlásí, že kabinka i půjčovna koloběžek je v provozu denně

25.05.2018

  • Místo konání: Janské Lázně

Kabinková lanovka Černohorský Express z Janských Lázní na Černou horu je v provozu až do konce září v čase 9:00 – 18:00. Zdarma vyveze děti mladší 6 let, kola, kočárky, koloběžky a psy.  
Sedačková lanovka Hnědý vrch z Pece pod Sněžkou na Hnědý vrch je v květnu a v první polovině června v provozu pouze o víkendech v čase 9:00 – 17:00. Do každodenního provozu přejde v sobotu 16. června a bude jezdit až do konce letních prázdnin. I v Peci vozíme zdarma děti mladší 6 let, kola, koloběžky, kočárky a pejsky. U horní stanice lanovky nezapomeňte vystoupat na nejvyšší krkonošskou rozhlednu, ze které je krásný výhled na Sněžku i další vrcholy.  
Třetí letní lanovka SkiResortu – Portášky ve Velké Úpě – nyní prochází plánovanou opravou. První turisty by měla svést 30. června a následně bude v provozu denně až do konce září.

Na koloběžku můžete vyrazit denně

Kromě turistiky a cyklistiky jsou ve východních Krkonoších velmi oblíbené i sjezdy na horských koloběžkách. Pro letní sezónu 2018 jsme vytipovali zhruba 60 km tras pro horské koloběžky v okolí Černé hory, Pece pod Sněžkou a Velké Úpy. Kromě Janských Lázní a Černé hory bude možné si v létě půjčit koloběžku nově i ve Velké Úpě a to u dolní stanice lanovky na Portášky a rovněž u horní stanice lanovky. Celkem máme na sezónu v půjčovnách SkiResort Live připraveno víc než 300 horských koloběžek Crussis.
Většina půjčoven koloběžek SkiResort Live se otevře až v průběhu června. Ta hlavní, kterou najdete v budově dolní stanice kabinkové lanovky v Janských Lázních, můžete navštívit již nyní. Otevřená je denně od 9 do 18 hodin.
Sjezd z vrcholu Černé hory do Janských Lázní patří k těm nejoblíbenějším trasám. Měří zhruba 8 km. Vydejte se na něj už o tomto prodlouženém víkendu. Vybrat si tu můžete hned ze  dvou tras.

Léto bude patřit rodinám s dětmi

Pro rodiny s dětmi se na hlavní letní sezónu otevře na Černé hoře Dětský park Kabinka. Všechny atrakce najdou návštěvníci v blízkosti horní stanice kabinkové lanovky. Součástí parku budou nejvýše položená lezecká stěna, slackline park, koloběžky, lodičky, šlapací káry i bungee trampolína. Atraktivní bude i výstava zimní techniky s rolbami, skútry a sněžnými děly.
To vše půjde spojit do příjemného celodenního výletu. Z Janských Lázní na Černou horu vás vyveze kabinková lanovka. Nahoře bude otevřený Dětský park Kabinka. Odtud sjedete na horské koloběžce zpět do Janských Lázní, například ke Stezce korunami stromů, kde můžete koloběžku vrátit,“ říká Petr Hynek, ředitel SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC.

Koloběžky a herní krajina Pecka nově ve Velké Úpě

Podobně zajímavý program slibuje na toto léto i Velká Úpa, kde u horní stanice lanovky Portášky vzniká Herní krajina Pecka. Investorem unikátního souboru dřevěných modelů zvířat v nadživotní velikosti, lanových stezek a prolézaček je město Pec pod Sněžkou. Na projekt za 45 milionů korun se městu podařilo získat dotaci 32 milionů z programu Interreg Česko-Polsko.
I na tomto místě bude možné vyjet lanovkou, strávit nějaký čas v Herní krajině, kam bude bezplatný vstup a následně z hřebene Krkonoš sjet do Velké Úpy na horské koloběžce.

TourPAS - 3 lanovky bez omezení počtu jízd

Pro ty, kteří do Krkonoš vyrazí na vícedenní pobyt bude znovu v prodeji TourPAS, tedy „letní skipas“ na 1 – 7 dní, který platí na 3 lanovky SkiResortu bez omezení počtu jízd. Největší zájem je o TourPAS v době prázdnin, kdy lidé do Krkonoš vyjíždí na vícedenní pobyty. S TourPASem se dostanou pohodlně na hřebeny za turistikou, cyklistikou, na rozhledny, nebo třeba na koloběžkový výlet. TourPAS je možné získat zdarma k ubytování na 4 a více dní, které si lidé zarezervují přes web SkiResortu.
Provoz lanovek přehledně:

Kabinková lanovka ČERNOHORSKÝ EXPRESS
Janské Lázně - Černá hora
V provozu v těchto dnech:
od 5. 5. v provozu denně (9:00 - 18:00 každou 1/2 hodinu)

Sedačková lanovka HNĚDÝ VRCH  
Pec pod Sněžkou - Hnědý vrch

V provozu 9:00 - 17:00 každou 1/2 hodinu v těchto termínech:
26. - 27. 5.
2. - 3. 6.
9. - 10. 6.
od 16. 6. v provozu denně
Sedačková lanovka PORTÁŠKY
Velká Úpa - Portášky

Kvůli plánovaným opravám bude uvedena do letního provozu později než obvykle. Předpoklad zahájení provozu od 30. 6. denně 9:00 - 18:30.

 

zpět