Skialpinistické trasy okolím Harrachova a Rokytnice nad Jizerou

Skialpinistické trasy okolím Harrachova a Rokytnice nad Jizerou

26.01.2021

  • Místo konání: Harrachov

V Harrachově a Rokytnici nad Jizerou a v jejím okolí můžete vyzkoušet 2 následující trasy

Rokytnice nad Jizerou – výstup podél potoka v Liščím Doupěti – napojení na žlutou značku (Vlčí cesta) – Okružní cesta – sjezd průsekem U Vlka – Vrata – napojení na trasy KČT.


Horní Domky – výstup po modré sjezdovce – dále po modré značce na rozcestí Zadní Plech – po žluté na Krakonošovu snídani – po modré (Harrachovou cestou) výstup na rozcestí U Čtyř pánů – po zelené (České cestě) – Růženčina zahrádka – po červené do Kotelského sedla a dále dle výběru:
varianta 1: tyčovaná cesta – Lysá hora – po sjezdovkách sjezd do Rokytnice nad Jizerou
varianta 2: po červené sjezd na Dvoračky, odtud sjezd po značených cestách do Rokytnice nad Jizerou nebo přes Vlčí hřeben.

Praktické informace:
Nejedná se o žádné zážitkové sjezdy do karů ani o slalom mezi stromy, ale o trasy, kde je možné se naučit správně „šlapat“ do kopce, sjíždět a nebo si jen užít pěkný výlet. Na túry byste se neměli vydávat sami. Ideální skupina jsou 3–4 lidi.

Plánování a volba trasy by měla vždy odpovídat úrovni vašich zkušeností a vybavení. Rozhodnutí, zda se vydáte na konkrétní trasu, by proto mělo předcházet nejen zjištění si aktuálního stupně lavinového nebezpečí, ale i podmínek na vámi zvolené trase. Informace o lavinové situaci, průběhu počasí a případně i podmínek najdete na stránkách Horské služby.

 

zpět