Safari Park Dvůr Králové láká na sváteční atmosféru umocněnou desítkami svítících dekorací ve tvaru zvířat

Safari Park Dvůr Králové láká na sváteční atmosféru umocněnou desítkami svítících dekorací ve tvaru zvířat

31.12.2021

  • Místo konání: Dvůr Králové nad Labem

Zimní sezóna probíhá v zoo od listopadu do dubna, otevřeno je od 9 do 16 hodin. Ale ani po zavírací době vás ze zoo nikdo nebude vyhánět, zoo můžete kdykoli opustit turnikety. Během zimní sezóny jsou otevřeny všechny pavilony a expozice. Slavné Africké safari je uzavřené a opět bude otevřeno během letní sezóny.

Areál zoologické zahrady ve Dvoře Králové až do 2. 1. 2022 zdobí desítky vánočních smrčků, které jsou nejen krásnou kulisou, ale i inspirací pro vlastnoručně vyrobené ozdoby. Kouzelné atmosféře pak dá vyniknout podvečerní čas, kdy se v zoo rozzáří světelné zvířecí siluety a tisíce žárovek podtrhující architektonické prvky v zahradě.

Návštěvníci se mohou těšit na oblíbenou Zimní expozici žiraf a na nové druhy zvířat v několika expozicích. Můžete v klidu obdivovat svátečně vyzdobenou a osvětlenou zahradu, pozorovat zebry, nosorožce nebo tygry dovádějící ve sněhu.

Zahřejete se v tropických pavilonech "Vodní světy" s mořskými i sladkovodními nádržemi a "Ptačím světě" s volně se pohybujícími ptáky a expozicemi primátů. Uvidíte i stovky vánočních stromečků, které ozdobily děti ze škol a školek. Přístupné jsou za zachování protiepidemických opatření všechny vnitřní pavilony. Můžete se tak těšit na gepardy, hyeny, levharty a další šelmy, nosorožce, žirafy, slony, hrabáče, desítky druhů ptáků, velké želvy, okapi, buvoly kaferské, šimpanze a další primáty nebo hrošíky liberijské včetně dvou oblíbených mláďat.

zpět