Pivo v Harrachově dělá opravdu hezká těla

Pivo v Harrachově dělá opravdu hezká těla

04.10.2018

  • Místo konání: Harrachov

Pivní lázně v Harrachově jsou zcela výjimečné. Jedná se o terapii v klidném a malebném prostředí, kterou si můžete vychutnat zcela sami v jednoduché vaně a nebo jako pár ve dvojvaně. Lázeň je připravena v rehabilitační vaně z přírodní horské neupravované vody o teplotě 36°C. Hlavní přísadou koupele je 5 litrů světlého a 5 litrů tmavého nefiltrovaného nepasterizovaného kvasnicového piva a drcený chmel. Tento zážitek můžete obohatit o relaxační masáž. Pro zvýšení účinku koupele a umocnění relaxačního zážitku je hostům podávána sklenice jedinečného nefiltrovaného nepasterovaného piva obsahujícího živé kultury kvasnic příznivě působících v celém trávicím traktu.

Léčba tak působí vně i uvnitř těla.

Zavítat můžete také na samotnou exkurzi sklárny. Během prohlídky budete mít možnost dostat se do těsné blízkosti pracujících sklářů i brusičů a shlédnout kompletní postup zpracování skla hutními technologiemi. Součástí exkurze je i unikátní 123 let stará historická brusírna skla, poháněná transmisemi a vodní turbínou. Vše je v téměř původní podobě a plně funkční. Prohlídka je provázena odborným výkladem. Exkurze se konají celý týden, od pondělí až do neděle, vždy mezi 8:00 až 15:00 hodinou. Prohlídka provozu trvá asi 45 minut. Pro velký zájem je lepší se předem objednat telefonicky 481 528 142.

Letošní novinkou ve sklárně je foukání skla

Pokud jste někdy přemýšleli nad tím, jaké to je být foukač skla, v harrachovské sklárně si to můžete zkusit sami! Letošní novinkou je speciální nabídka - foukání skla. Po předchozím objednání si sami můžete vyzkoušet práci zdejších sklářů pod jejich odborným dohledem. Vyfouknete si vlastní baňku, kterou si odvezete na památku domů. Foukání skla, které je třeba objednat alespoň den předem, je vhodné i pro ženy a děti. Za 15 minut zaplatí zájemci 1000 Kč, za půl hodiny 2000 korun a za celou hodinu 4000 Kč.

Součástí sklárny je také muzeum skla. Obsahuje historicky a technologicky ucelenou sbírku historického skla z produkce harrachovské sklárny.

Pokud hledáte ubytování v Harrachově, tak máme pro Vás dobrý tip. Ubytujte se ve Wellness Hotelu Svornost. Který naleznete v klidné části Harrachova jen 5 minut od centra. Více

 

zpět