Modelový den na Zubačce, výročí 60 let ozubnicových lokomotiv T 426.0 7. srpna 2021

Modelový den na Zubačce, výročí 60 let ozubnicových lokomotiv T 426.0 7. srpna 2021

07.08.2021

  • Místo konání: Kořenov

Kdy: 7. srpna 2021
Kde: Tanvald, Kořenov, Harrachov

Jako každý rok i letos bude první srpnová akce na Zubačce patřit zmenšené železnici. Těšit se můžete na železniční modely všech velikostí i na vzláštní vlaky po jediné české ozubnicové trati.

Zvláštní vlaky mezi Tanvaldem a Kořenovem bude tvořit historický motorový M240.056 „Singrovka“, vozy Balm a ozubnicová lokomotiva T426.0 „Rakušanka“, mezi Kořenovem a Harrachovem bude jezdit ozubnicová lokomotiva T426.0 „Rakušanka“ s vozy Balm, a historickým motorovým vozem M131.1541 „Hurvínek“.

V Kořenově bude připravena velká výstava železničních modelů. Ve Výtopně Kořenov či v železničním voze si můžete prohlédnout železniční modely i modelová kolejiště velikostí N, TT, H0 či G. Chybět nebudou ani železniční stanice Kořenov a Dolní Polubný ve velikosti TT.

V Kořenově také můžete navštívit Muzeum ozubnicové dráhy nebo se svézt vláčkem Důlní železnice či historickým autobusem na Jizerku nebo do Příchovic. Bohaté občerstvení je tu samozřejmostí.

Návštěvníky, kteří se do Kořenova chystají autem, žádáme, aby při parkování dbali dopravních předpisů a pokynů pořadatelů.

Program v Kořenově

  • Výstava železničních modelů a modelových kolejišť ve Výtopně Kořenov
  • Muzeum ozubnicové dráhy
  • Důlní železnice
  • jízdy historických autobusů na Jizerku a do Příchovic
  • občerstvení

zpět