Mezinárodní festival outdoorových filmů v Harrachově

Mezinárodní festival outdoorových filmů v Harrachově

16.11.2018 - 17.11.2018

  • Místo konání: Harrachov

Kdy: pátek, 16. Listopadu, 09:00 - sobota 17. Listopadu, 09:00
Kde: David wellness hotel Harrachov

Kromě programu bohatého na filmy, kde si na své přijdou milovníci extrémních sportů, panenské přírody či cestopisných dokumentů, budou součástí festivalu i zajímavé přednášky. Začátek festivalu vždy od 17 hodin.

Přednáška v pátek 16. 11. 2018 - Toulky po fortifikacích v Evropě a Kérkonoších.
Na pomezí Jizerských hor a Krkonoš je nádherná krajina, do které jsou vsazené i objekty stálého československého opevnění z roku 1937-38. Objekty pomalu mizí, zarůstají, jsou ničené a s nimi pomalu mizí i jejich historie. Proto vznikl nápad, aby v jednom z objektů opevnění pod rozhlednou Štěpánka vznikla expozice, ve které se můžete seznámit s historií výstavby opevnění na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. O Muzeu lehkého opevnění Na pomezí, o historii fortifikace v Evropě a Kérkonoších a o mnoha dalších s tím spojených zajímavostech vám bude povídat Jiří Dušek.

Přednáška v sobotu 17. 11. 2018 - Z Prokletých hor do Albánie
Multimediální cestovatelská přednáška Pavly Bičíkové o 3týdenním putování po zemi, kde ne znamená ano a kde krevní msta není dávnou minulostí. Najdete zde nejkrásnější hory Evropy, zapomenuté horské vesnice, divoké kaňony, průzračné řeky, jezera a potoky, z kterých se dá pít. Okouzlí Vás smaragdové moře a jedinečné památky UNESCO. V tomto zapomenutém koutu Evropy potkáte lidi, kteří žijí jiným způsobem než většina Evropanů a jejichž pohostinnost a laskavost Vám vyrazí dech.

 

zpět