Expozice Les Království - výstava

Expozice Les Království - výstava

09.07.2021 - 29.08.2021

  • Místo konání: Bílá Třemešná

Kdy: 2. červenec 2021 – 29. srpen 2021
Kde: Přehrada Les Království

Expozice Les Království je prezentačním místem státního podniku Povodí Labe. Je umístěna v budově dozorství přehrady Les Království v bývalém domě hrázného.

Expozice je věnována historii a současnosti vodního díla Les Království, které je národní kulturní památkou, dále informuje o činnosti státního podniku Povodí Labe. Návštěvníkům je za příznivých podmínek umožněn také vstup na vyhlídkovou věž, která je součástí budovy.

Otvírací doba 2021:
Od 1. 7. do 29. 8. ve dnech čtvrtek, pátek, sobota, neděle 10-16 hodin (poslední vstup v 15 hodin)

Prohlídka je bez výkladu a trvá 30-40 minut (včetně věže). Budova není bezbariérová.

Prohlídka je podmíněna rezervací prostřednictvím rezervačního systému, bez předchozí rezervace není vstup možný. Rezervace je nutná i pro děti, které mají vstup zdarma. Věnujte prosím pozornost pokynům v rezervačním systému. Rezervace je dokončena až po vašem potvrzení prostřednictvím e-mailu (je nutná aktivní odpověď do 60 minut).

U Dvora Králové nad Labem objevíte malebnou přehradu Les Království. Hráz se dvěma bránami a ozdobnými věžičkami i romantický domek hrázného s věží a cimbuřím vypadají jako ze středověké pohádky, ovšem přehrada je mnohem mladší. O její stavbě bylo rozhodnuto ještě za Rakousko-Uherska po povodni roku 1897, do provozu byla uvedena v roce 1919.

zpět