Africký víkend v zoo Dvůr Králové

Africký víkend v zoo Dvůr Králové

14.08.2021 - 15.08.2021

  • Místo konání: Dvůr Králové nad Labem

Kdy: 14. srpen 2021 – 15. srpen 2021
Kde: ZOO Dvůr Králové

Víkend plný hudebních a tanečních vystoupení, poutavého vyprávění, afrických specialit a afrického umění.

V Safari Parku Dvůr Králové se 14. a 15. srpna koná velký Africký víkend. Během něj ožije africké tržiště barvami a vůněmi Afriky. Přehlídka africké kultury bude trvat až do 19. srpna. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty, taneční vystoupení, autentické africké nákupy, výběrovou africkou čokoládu, lahodné ovoce nebo čtení z nové knížky pohádek sepsaných v Africe Josefem Vágnerem.

Labužníci se dočkají i tržnice s africkým ovocem nebo řady stánků s africkými pokrmy. Stanoviště súdánského honorárního konzulátu nabídne lahodnou čerstvě praženou kávu nebo tradiční malování henou na kůži. Neziskové organizace, jež se zabývají podporou dětí v Africe, si pro malé i velké připravily bohatý program plý aktivit. Chybět nebude český UNICEF, Centrum na rovinu, Klub přátel Tengenenge, Nasajem s masajem, Marry´s Meals nebo Siriri.

Na děti čeká zaplétání afrických copánků, malování na obličej nebo výroba afrických korálků. Kulturu zastoupí ukázky moderní i tradiční africké hudby v podání zimbabwské kapely Mamozi, exluzivně sestavené vystoupení Scotta Ibexe s kapelou, působivé vystoupení orientálních tanečnic a víkend prodlouží performance Futurelova Sibandy. Všechna vystoupení, včetně oblíbených bubenických workshopů, jsou zdarma.

zpět