Novinky

Aktuální informace nejen z našeho hotelu, ale i Harrachova a jeho okolí.

Štěpánův jarmark - narozeniny rozhledny Štěpánky

Každoroční srpnový Štěpánův jarmark, který se koná při příležitosti narozenin rozhledny 20. Srpna 2016 se letos ponese v duchu 150. výročí Prusko-rakouské války 1866.

... více informací
Svět květin
srpen
19

Tradiční prodejní výstava všeho, po čem srdce zahrádkáře může zatoužit, se již po 39. koná ve škole a na hřišti v Horním Starém Městě (3 km ze středu města směrem na Svobodu nad Úpou).

... více informací
XI. ročník Folklórních ozvěn ve Vrchlabí

Již po jedenácté se na náměstí ve Vrchlabí představí mezinárodní folkórní špička zastoupená čtyřmi soubory s typickými kroji, hudebními nástroji a originálními tanečními choreografiemi.

... více informací
Tip pro děti! Farmapark Muchomůrka v Krkonoších

Farmapark Muchomůrka se nachází v krásném krkonošském prostředí mezi Janskými Lázněmi a Svobodou n. Úpou, s výhledem na Černou horu. Je to místo, kde najdete přírodní herní prvky, hrad z balíků slámy, houpačky, indiánský tenis, kroket, ohniště na opékání buřtů, klády, trávu, stromy, zvířátka atd.

... více informací
Red Bull 400
srpen
13

Závod Red Bull 400, který spočívá ve vyběhnutí na vrchol skokanského můstku, se předloni úspěšně uvedl mezi českými běžci a dobrodruhy.

... více informací
Běh na Dvoračky

Dopoledne se běží ve skiareálu za Modrou Hvězdou dětská varianta závodu (prezentace v 8:45, start závodu v 9:30). Rozlišeno několik kategorií dle věku.

... více informací
Krkonošské pivní slavnosti 2016 ve Vrchlabí

Zveme vás na 19. ročník tradičních Krkonošských pivních slavností ve Vrchlabí.

... více informací
Maršovská pouť

Oblíbená Maršovská pouť letos nabídne nabitý dvoudenní program.

... více informací
Znovuotevření kostela Nanebevzetí Panny Marie

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Horním Maršově je nejstarší stavební památkou východních Krkonoš.

... více informací
Krkonošská Cesta řemeslných tradic

Via fabrilis - cesta řemeslných tradic vede z Vrchlabí do polského Boleslavce. Na vyznačené trase je osm zastavení na české a šest na polské straně Krkonoš.

... více informací
Galerie draka Trutnov - magická atmosféra dávných bájí

Unikátní galerie zasvěcená tvorovi z pověstí o založení města Trutnova netradičním způsobem vtáhne návštěvníka do magické atmosféry dávných bájí.

... více informací
Největší motokárová dráha v západních Krkonoších

Motokáry, skútry, koloběžky. Umíte si ještě hrát? Máte v sobě malého kluka nebo závodnického ducha? Chybí vám adrenalin? Tak navštivte největší motokárovou dráhu v západních Krkonoších v Rokytnici nad Jizerou a vychutnejte si s ní spojený adrenalinový zážitek.

... více informací
Pouť na Sněžku

Tradiční svatovavřinecká pouť na Sněžku se letos uskuteční ve středu 10. 8. 2016.

... více informací
Tip na výlet v Krkonoších - Muzeum krkonošských řemesel v Poniklé

Soukromé muzeum manželů Pičmanových se nachází v horní části obce nedaleko kostela a základní školy vedle hřbitova. K vidění jsou zde tradiční řemesla: zpracování obilí a slámy, drátování, výroba vánočních ozdob z foukaných perliček, zpracování lnu, ale i staré hračky či dobově vybavená světnička.

... více informací
Harrachovská naučná stezka

Zrekonstruovaná naučná stezka nejen pro milovníky přírody a historie. Od července 2013 je k dispozici návštěvníkům Harrachova zrekonstruovaná naučná stezka bývalého Lesnického učiliště.

... více informací
Krkonošské klání

13. ročník koňských závodů v Horním Lánově na hřišti. Soutěží se jak v parkúru (včetně napínavého skoku mohutnosti), tak ve westernových disciplínách (klíčová dírka, barely).

... více informací
Pasecké hudební slavnosti

Další ročník festivalu vážné hudby zahrnuje páteční koncert k 700. výročí narození Karla IV., sobotní matiné a nedělní slavnostní mši svatou.

... více informací
Porciunkule 2016 Hostinné

Původně františkánská slavnost je v Hostinném pořádána nepřetržitě už od roku 1684. Kromě stánků s nabídkou nejrůznějšího zboží Vás o víkendu 5. - 7. 8. 2016 čeká zajímavý kulturní program. V sobotu o půlnoci probíhá tzv. Půlnoční rozhovor obrů zakončený překrásným ohňostrojem.

... více informací
Keltská noc v Harrachově 2016

Letošní festival Keltská noc 2016 se bude skládat ze tří festivalových dní: čtvrtku 4.8.2016, pátku 5.8.2016 a soboty 6.8.2016.

... více informací
Rozhledna U borovice mezi Vysokým nad Jizerou a Roprachticemi otevřela nově muzeum psacích strojů.

Soukromá rozhledna U borovice byla postavena na podnět roprachtického rodáka Františka Hubaře pro radost jemu i druhým. Je vysoká 18 m, cihlová, s kamenným obložením a osazena dřevěným ochozem, ze kterého uvidíte Krkonoše, Bezděz i Orlické hory.

... více informací
Další stránky