Wellness Hotel Svornost

Léto v Harrachově

Turisté kteří navštíví Harrachov v letním období, mají mnoho možností k aktivnímu využití volného času. Návštěvníkům Harrachova je k dispozici v půjčovnách cca 100 ks jízdních kol (horských, trekingových i silničních) – viz turistika na kole, 11 tenisových kurtů, 4 tenisové školy, 2 minigolfová hřiště, 1 rampa pro bungee jumping, letní přírodní koupaliště a od roku 1999 také Golf club Harrachov s vlastním hřištěm na Mýtinách. Kromě těchto sportů mohou návštěvníci Harrachova provozovat samozřejmě také pěší turistiku nebo v poslední době též velmi populární sjíždění řeky Jizery od Mýta na plavidlech bez motorového pohonu nebo na raftech. Pro tento druh sportu je nejvhodnější doba na jaře, když je v korytě dostatek vody z tajícího sněhu.

Na Čertově hoře je startovací plocha pro vyznavače létání na padácích a závěsných kluzácích. Pro tento druh sportu je vyčleněn letový koridor a přistávací plocha.

Pro horolezce jsou k dispozici pouze Lubošské skály u Harrachova. Velmi dobré podmínky pro tento druh sportu jsou v Českém ráji, který je vzdálen cca 50 km od Harrachova nebo v Suchých skalách u Železného Brodu – cca 40 km.

Od jara do podzimu je pro všechny zájemce v provozu dvousedačková lanová dráha Harrachov – Čertova hora, a to v obou směrech. Jízdní kola jsou přepravována zdarma. Vrch Čertovy hory je velmi dobrým výchozím bodem pro pěší turistiku i cykloturistiku na hřebeny Krkonoš.

Tenisové kurty

Camping Jiskra, Dukla, p. Korbut, Tenis club (u koupaliště), hotel Sklář, hotel Fortuna, aj.

Minigolfová hřiště

Minigolf Kraus, Zákoutí volného času u koupaliště

Bungee jumping

televizní věž u skokanských můstků

Golf club Harrachov

Devítijamkové hřiště, ve výstavbě, termín dokončení září 2000, se nachází na rozhraní Krkonoš a Jizerských hor v Harrachově na Mýtinách, cca 3 km od centra města. V současné době možnost hry na zimní greeny. Délka: 2562 m Par: 56 Sezóna: květen - říjen Hrací poplatky: Po - Pa 150,- Kč So - Ne 250,- Kč

Jízda na koních

Farma Zlatá podkova Rokytnice nad Jizerou, Farma Janova hora Vítkovice, Farma Horní Polubný

Bobová dráha

Nová bobová dráha v Harrachově situovaná v centru města nabízí možnost aktivního využití volného času pro turisty i sportovně založené jedince bez rozdílu věku.

 

Rezervace ubytování

od 710 Kč

Aktuality

Výhodné balíčky ubytování v Harrachově

 
 
 
Hory Krkonoše.cz HotelPension.cz Intours Hotels Wellness-Tip.cz